وایمکس ایرانسل

کشورما با داشتن جمعیتی جوان و صنعتی روبه رشد، از جمله کشورهای در حال توسعه به شمار می رود که به دلیل نقش مهم ارتباطات در توسعه، برنامه‌ریزی منسجم جهت حرکت به سمت توسعه همه‌جانبه ارتباطات پهن باند‌ در کشور را به امری ضروری بدل می‌سازد. در تابستان 86، سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد که در حال مطالعات اولیه جهت صدور مجوز وایمکس در کشور است. پس از اتمام مطالعات اولیه، تهیه متن پروانه، اسناد مزایده و  تصویب این امر در کمیسیون تنظیم مقررات، انجام روال قانونی برای برگ‍زاری مزایده و واگذاری مجوز، در دستور کار قرار گرفتو سرانجام در هشتم تیرماه 87، با انتشار متن پروانه رسماً فراخوان خرید اسناد مزایده از سوی سازمان تنظیم مقررات انجام شد؛ هم‌اکنون، پس از انجام مراحل برگزاری مزایده، اپراتورهای ارائه دهنده این سرویس در تمامی استانهای کشور مشخص شده و پروانه فعالیت آنها صادر شده است.
 
در راستای گسترش سهم بازار و توسعه محصولات و خدمات، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل، برنده مناقصه ارائه این خدمات شده و در تاریخ ١٠ اسفند ١٣٨٧ موفق به دریافت پروانه فعالیت گردید.
تا کنون ایرانسل این خدمات را در اکثر شهرهای استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، خراسان رضوی، خوزستان و فارس ارائه نموده است.

در فاز بعد خدمات تلفن اینترنتی (VoIP) به کاربران خانگی و تجاری نیز ارائه می گردد.
 
قابل ذکر است که ایرانسل قابلیت ارائه سرویس وایمکس با استانداردهای d و e را داراست، که در حال حاضر تنها استاندارد d یا وایمکس ثابت را به مشتریان ارائه خواهد داد. استفاده از استاندارد ثابت مستلزم بی حرکت بودن مودم در هنگام دریافت و ارسال امواج است.

    از مزایا و برتری های سرویس وایمکس ایرانسل می توان به موارد زیر اشاره کرد:
    
    - پوشش خوب شبکه در اکثر شهرهای استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، خراسان رضوی، خوزستان و فارس
    - پهنای باند بین 128 کیلو بیت تا 2 مگا بیت در ثانیه بر اساس نوع درخواست مشتری
    - ثبت نام آسان
    - پشتیبانی نصب و راه اندازی مودم های وایمکس
    - تنوع در نحوه پرداخت هزینه ها
    - امکان استفاده همزمان چند کاربر از یک مودم، بدون کاهش سرعت و نیاز به تقسیم پهنای باند
    - امکان استفاده از چندین مودم برای یک حساب و پرداخت متمرکز
    - بازپرداخت مبلغ خرید در صورت عدم رضایت مشترک
    - عدم تداخل امواج و امنیت بالای شبکه
    -  یکپارچگی مودم، فرستنده و گیرنده رادیویی در اندازه بسیار کوچک و قابل حمل
    - ایجاد زیرساخت های لازم جهت گسترش شبکه انتقال داده ها برای برقراری ارتباط بین هزاران دستگاه پایانه فروش و خودپرداز
    - توسعه ظرفیت تجارت الکترونیک
    - عدم نیاز به کابل کشی و خطوط تلفن
    -  هزینه های اندک توسعه و نگهداری

روش های پرداخت هزینه اشتراک وایمکس ایرانسل:

۱. پرداخت اینترنتی
 برای استفاده از سامانه پرداخت اینترنتی لازم است وارد سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و پس از کلیک بر گزینه «پرداخت ها»، به قسمت «پرداخت صورت حساب/ پرداخت اینترنتی» مراجعه کنید.
 
۲. خرید کارت شارژ و بارگذاری اینترنتی

 برای بارگذاری کارت شارژ لازم است وارد سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و پس از کلیک بر گزینه «پرداخت ها»، به قسمت «شارژ مجدد» مراجعه کنید.

٣. خرید کارت شارژ و بارگذاری از طریق سیم کارت ایرانسل
 برای پرداخت از این طریق، پس از خرید کارت شارژ ایرانسل، کد دستوری زیر را از خط ایرانسل خود شماره گیری نمایید:
لطفا توجه داشته باشید این سرویس تنها برای آن دسته از کاربران وایمکس قابل استفاده می‌باشد که در هنگام پر کردن فرم ثبت نام، در قسمت «تلفن همراه» شماره تلفن همراه ایرانسل خود را وارد نموده اند؛ بنابراین کاربرانی که از تلفن های همراه سایر اپراتورها استفاده می کنند و یا شماره تلفن همراه ایرانسل خود را در هنگام ثبت نام ارائه نکرده اند، امکان استفاده از این سرویس را نخواهند داشت. این افراد می‌توانند برای تعویض شماره تلفن همراه اعلامی در پرونده وایمکس خود، به قسمت خدمات مشترکین در کنترل حساب اینترنتی مراجعه نمایند و با کلیک بر گزینه تغییر اطلاعات کاربر، شماره تلفن همراه خود را تغییر دهند.
 
۴. مراجعه حضوری به شعب بانک

 پرداخت بايد با در دست داشتن «شناسه پرداخت»، طبق اطلاعات بانكي روبرو صورت گيرد: بانک ملت به شماره حساب و يا بانک تجارت به شماره حساب ۲۱۰۴۴۷