اپل درنظر دارد به منظور آغاز يک حمله جديد به اندرويد، آي پد ميني خود را با قيمتي کمتر از 250 دلار به بازار عرضه کرده تا ضربه مهلکي به بازار درحال رشد تبلتهاي اندرويد وارد کند.

آي پد جديد که با قيمت بسيار ارزاني وارد بازار مي شود، چون برادر بزرگ خود دربرگيرنده همان ويژگي صفحه نمايش رتينا خواهد بود و همان 3.1 ميليون پيکسل وضوح تصوير را خواهد داشت اما اين صفحه نمايش هفت تا هشت اينچ است.

برخي از منابع اعلام کرده اند که اين تبلت ماه اکتبر امسال وارد بازار مي شود و قيمت زير 250 دلاري آن با اين هدف تعيين شده که هيچ جايي براي رقابت با آن باقي نمي ماند.

همچنين گفته شده است که اپل با سرمايه 100 ميليارد دلاري خود مي توانند چنين اقدامي را از نظر اقتصادي انجام دهد.

سايت آي مور به عنوان سايت طرفداران اپل گزارش داده است که قيمت باور نکردني 200 تا 250 دلار براي آي پد ميني اپل به منظور وارد کردن فشار روي تبلتهاي اندرويد بوده است. اما درميان ادعاهاي صورت گرفته اين مسئله که آي پد ميني همان وضوح تصوير 2048x1536 آي پد را خواهد داشت چندان قابل پذيرش نيست.
اگر اپل بخواهد اين وضوح تصوير را به عنوان مهمترين ويژگي آي پد ميني حفظ کند در آن صورت احتمال مي رود که ساير بخشهاي اين تبلت را قرباني وضوح تصوير کند، به طور مثال شايد فضاي ذخيره اطلاعات را براي برنامه هاي اجرايي، موسيقي و ويدئو به 8 گيگابايت کاهش دهد که اين امر بي ترديد مشکلاتي را براي کاربران ايجاد مي کند، چرا که فضاي هشت گيگ به سرعت پر مي شود.

اما از سوي ديگر ارائه يک آي پد ميني براي افرادي که از آي پد براي مراجعه روزمره به اينترنت، کار با برخي برنامه هاي اجرايي و تماشاي فيلم استفاده مي کنند اين آي پد ميني مي تواند جذاب باشد.


استيوجابز بنيانگذار شرکت اپل از ايده آي پدهاي کوچکتر متنفر بود و اظهار داشته بود که اين آي پد ها در لحظه ورود خود به بازار کشته مي شود، به اين معنا که هيچ موفقتي را در بازار آي تي کسب نمي کند. وي گفته بود که آي پد کوچکتر پلي ميان آي پد و آي فن است و مردم هيچ علاقه اي به آن نخواهند داشت، چرا به طور طبيعي ممکن است عده اي تصور کنند تبلت هفت اينچي هفتاد درصد کارايي يک تبلت 10 اينچي را خواهد داشت.براساس گزارش ديلي ميل، مشکل بزرگ ديگري که در اين ميان وجود دارد و اندرويد درحال کشمش با آن است مسئله چند پارگي برنامه هاي اجرايي است، چرا که برنامه سازان بايد مبالغ بيشتري براي گرفتن نسخه هاي مختلف کدهاي برنامه ها در دستگاه هاي مختلف بپردازند، مسئله اي که اپل تاکنون به طور کامل از آن پرهيز کرده است.

درحالي که بازار تبلتهاي اندرويد درحال رشد و شکوفايي است و رقبايي چون آمازون تبلتهاي خود را چون کيندل فاير با قيمتي کمتر از 200 دلار عرضه کرده اند، منطقي به نظر مي رسد که اپل نيز به بازار تبلتهاي ارزان قيمت ملحق شود.