معرفي محصولات جديد ايرانسل


چارسوي ايرانسل يا Irancell App Store، اطلاعات شهري، نانو سيم و چتر وايمکس سرويس‌هاي جديدي بودند که ايرانسل از عرضه آنها تا پايان سال91 خبر داد.


چهارسو پورتال برنامه‌هاي کاربردي يا App Store خواهد بود که پاسخي به روند ورود گوشي‌هاي هوشمند به بازار است که با ورد آنها نياز به برنام‌هاي کاربردي افزايش مي‌يابد.
چهارسوي ايرانسل همچنين پاسخي به نياز بازار خواهد بود. بستري که مي‌توانند شرکت‌هاي توسعه‌دهنده نرم‌افزار و ارايه سرويس‌هاي جديد و مدرن براي افزايش درآمد خود به مشترکان ايرانسل که از گوشي‌هاي هوشمند استفاده مي‌کنند، ارايه دهند.


سرويس اطلاعات شهري نيز بر مبناي نياز مشترک و تهيه اطلاعات مورد نياز آن تهيه شده است که براساس آن مي‌تواند نقاط مورد علاقه خود را پيدا کرده و نتايج آن را از طريق پيام کوتاه براي ارايه آدرس يا پيام چندرسانه‌اي براي ارايه آدرس و نقشه دريافت کنند.
با استفاده از سرويس اطلاعات شهري شرکت‌ها نيز مي‌توانند از طريق پورتال نما نسبت به ثبت نقاط تجاري و اداري خود اقدام کنند.
چتر وايمکس ايرانسل نيز براي استفاده از سرويس اينترنت در محيط هاي عمومي و استفاده از قابليت واي فاي لپ‌تا‌پ‌ها و گوشي‌ها راه‌اندازي شده که در صورت دريافت مجوزهاي قانوني آماده ارايه است.


نانوسيم ايرانسل نيز با برگزاري نمايشگاه تله‌کام در بازار به صورت گسترده عرضه خواهد شد.
مدير چرخه حيات محصولات ايرانسل گفت: فهرست شماره طلايي، ويترين، پستچي ايرانسل، وايمکس، نما (نقشه مجازي)، مودم‌هاي USB وايمکس و خدمات بانکداري از ديگر سرويس‌هايي بودند که تا پيش از اين سوي ايرانسل عرضه شده بودند.
وي با ارايه گزارشي از روند بازار ارتباطات در جهان گفت: در سال 2003 کمتر از يک دستگاه متصل به اينترنت به ازاي هر شخص وجود داشت اما در سال 2020 اين عدد بيشتر از 6 دستگاه خواهد بود بطوريکه تا سال 2016 نزديک به 50 ميليارد دستگاه به اينترنت متصل خواهند بود.
اين مقام مسئول افزود: بازار تلفن‌هاي هوشمند نيز از سال 2011 تا سال 2016 رشد نزديک به 80 درصد را شاهد خواهند بود و در همين سال‌ها رشد ترافيک ديتا در هر سال 50 درصد خواهد بود که نشان‌دهنده اقبال عمومي و رشد اين صنعت در آينده است.
وي گفت: تعداد بازي‌هاي مبتني اينترنت، موسيقي و اپليکشن‌ها با رشد روبرو هستند و نکته جالب اين است که برنامه‌هاي کاربردي با رشد 75 درصد در اين بازه زماني مواجه خواهند شد.
به گفته مدير چرخه حيات محصولات ايرانسل افزايش 14 درصدي درآمد ديتا در هر سال و افزايش متوسط 55 درصدي شرکت‌هاي تهيه‌کننده و توسعه‌دهنده برنامه‌‌هاي کاربردي منجر به سودآوري نزديک به 50 ميليارد دلاري کل بازار برنامه‌هاي کاربردي تا سال 2016 خواهد شد.
وي اظهار داشت: همچنين در سال 2012 متوسط ماهيانه ارسال پيامک به ازاي هر کاربر حدود 125 پيام کوتاه خواهد بود که اين عدد در سال 2016 با رشد 16 درصدي به 146 پيام کوتاه در ماه مي‌رسد اما در همين حال برنامه‌هاي کاربردي با رشد 5 درصدي مواجه خواهند شد.
او افزود: ديتاي ايرانسل در طول يک سال گذشته 100 درصد رشد داشته است و در همين مقطع زماني شاهد رشد 36 درصدي بازار محتوا با استفاده از بستر ويترين بوديم.
به گفته وي، بازار جهاني به سمت ديتا و افزايش ديتا و برنامه‌هاي کاربردي پيش مي‌رود و بازار ايران هم همينطور است و يک استراتژي موفق براي توسعه صنعت ارتباطات و تله‌کام در ايران مي‌تواند از سه حوزه عمده تشکيل شود.
وي در پايان خاطرنشان کرد: براي يک برنامه بلندمدت طي 5 سال آينده بايد هر شرکتي در سه زمينه شامل ارتقاي شبکه و افزايش کيفيت شبکه خود که مي‌تواند با LTE همراه باشد، افزايش پوشش حوزه ICT از سوي شرکت‌ها و بستر ارايه خدمات سرمايه‌گذاري کند.